avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Identificarea pârâților
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Identificarea pârâților

Bună ziua!

Cum se procedează în cazul în care doresc să fac o plângere penală, pentru tulburare de posesie, împotriva a patru coproprietari ai unui teren cu care mă invecinez, dar nu cunosc datele de identificare ale acestora, cu excepția numelor, adresa, în special, fiindu-mi necesară în redactarea plângerii penale? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: louisfigo , utilizator 19:42, 25 Februarie 2014
Plângerea trebuie să cuprindă: numele, prenumele, codul numeric personal, calitatea şi domiciliul petiţionarului, descrierea faptei care formează obiectul plângerii, precum şi indicarea făptuitorului şi a mijloacelor de probă, dacă sunt cunoscute. Sunt suficiente datele pe care le aveti pentru redactarea plangerii.
Multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere pentru simboluri fasciste 5542 5542 As dori sa fac o plangere penala la parchet impotriva unui local ce foloseste simboluri fasciste, care din cate stiu sunt interzise. Patronul insusi are un ... (vezi toată discuția)
plingere adresata procurorului general 1maria 1maria cum sa formulez corect o plingere adresata procurorului general (vezi toată discuția)
Plangere penala cristyfurisi cristyfurisi Poate sa-mi spuna cineva cum sa formulez o plangere penala? Va multumesc! Catre cine ar trebui sa o formule? catre politie...catre prim procuror....fosta sotie ... (vezi toată discuția)