Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Identificarea pârâților
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Identificarea pârâților

Bună ziua!

Cum se procedează în cazul în care doresc să fac o plângere penală, pentru tulburare de posesie, împotriva a patru coproprietari ai unui teren cu care mă invecinez, dar nu cunosc datele de identificare ale acestora, cu excepția numelor, adresa, în special, fiindu-mi necesară în redactarea plângerii penale? Mulțumesc!
Plângerea trebuie să cuprindă: numele, prenumele, codul numeric personal, calitatea şi domiciliul petiţionarului, descrierea faptei care formează obiectul plângerii, precum şi indicarea făptuitorului şi a mijloacelor de probă, dacă sunt cunoscute. Sunt suficiente datele pe care le aveti pentru redactarea plangerii.
Multumesc pentru raspuns!