Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul de munca

Ma numesc Turean Adrian - am fost angajat la o firma de paza
pe durata nedeterminata salariu 850 brut
net 636 net. conform contractului
Angajatorul im momentul angajarii - m-a platea cu 2,8 ron/ora ,la
214 ore - salariul era 640,80 ron(in care se includea 50 ron bomuri masa).
salariul se vira pe card Ing.Bank.

Intrebare

Daca sant angajat la o firma .privata de paza - dece salariul se vira pe card
de o persoana fizica(marturia
este pe card Ing bank)
poti sa mai ceri inca odata salariul , si asta in cadrul legal ! banii primiti pe card de la persoana fizica , sunt o "presupusa datorie" care este achitata in rate . =D>

daca ati semnat stat de plata , nu mai puteti face nimic .
DanMC, utilizator