Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partiala din somaj
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partiala din somaj

Buna ziua,
O femeie nascuta in noiembrie 1959, cu perioada de cotizare de 31 ani si 4 luni trebuie sa intre in somaj din 01.03.2014, spuneti-mi va rog daca poate iesi la pensie anticipata partiala in luna noiembrie acestui an in aceasta situatie?
Conditii:
Varsta 56 de ani si 7 luni.
Stagiu 31 de ani si 7 luni,fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi,pensie de invaliditate).