avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partiala din somaj
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partiala din somaj

Buna ziua,
O femeie nascuta in noiembrie 1959, cu perioada de cotizare de 31 ani si 4 luni trebuie sa intre in somaj din 01.03.2014, spuneti-mi va rog daca poate iesi la pensie anticipata partiala in luna noiembrie acestui an in aceasta situatie?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:10, 28 Februarie 2014
Conditii:
Varsta 56 de ani si 7 luni.
Stagiu 31 de ani si 7 luni,fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi,pensie de invaliditate).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionarea anticipata Florenta30 Florenta30 va rog sa-mi spuneti daca am dreptul la pensie anticipata ( la 30.11.2014)avand in vedere urmatoarele date : data nasterii 30.09.1958, data activitatii ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Apostol Pacuta Apostol Pacuta Buna ziua, Poate beneficia o persoana de pensie anticipata fara penalizare in urmatoarele conditii: 1. Nascut in 04.08.1957; 2. In 2017, implineste 43 ani ... (vezi toată discuția)
In ce an,luna și zi mă pot pensiona anticipat sau parțial anticipat mihai timofti mihai timofti Am împlinit 38 ani de muncă neîntreruptă la 28/01/2018 fara grupă sau condiții deosebite. Femeie,nascuta pe 09/01/1959. (vezi toată discuția)