Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cambia
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cambia

Am nevoie de o lamurire. Raportul fundamental preexistent despre care se vorbeste in cadrul cambiei intre ce parti exista? Intre tragator si tras sau intre tragator si beneficiar? Va multumesc!
Intre tragator si tras, beneficiar putand fi si un tert care poate intra in posesia cambiei ulterior emiterii sale.
~ Conținut șters la cerere ~