Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire

Dacă nu există moștenitori legali din cele patru clase, dacă nu există legate, ce descendenți pot veni la dezbatere ?
Mulțumesc
Statul.
Daca nu sunt mostenitori legali si nu exista testament lasat de defunct statul va intra in posesia mosteniri vacante.
Mulțumesc