Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbarea locului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbarea locului de munca

exista alta varianta de a pleca de la societate la alta inafara de demisie cu toate formele ei?inainte exista transerul pe care acum nu stiu daca mai e.
Transferul nu mai este reglementat in Codul Muncii.

Incetarea c.i.m. poate avea loc:
a) de drept;
b) ca urmare a acordului părţilor, la data convenită de acestea;
c) ca urmare a voinţei unilaterale a uneia dintre părţi, în cazurile şi în condiţiile limitativ prevăzute de lege.

Daca nu doreste incetarea c.i.m. prin demisie , sa solicite incetarea c.i.m. cu acordul partilor.