Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Aplicatie SRL-D
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Aplicatie SRL-D

Buna ziua,
Referitor la Programul SRL-D, Conditia de varsta sub 35 ani, se refera la faptul ca aplicantul trebuie sa aiba sub 35 de ani la data infiintarii firmei, sau la data Aplicarii pentru ajutorul de stat ?
E posibil sa infiintez firma anul acesta si sa aplic pentru finantare anul viitor ?
Care e perioada maxima dupa aprobarea finantarii pina la care sunt obligat sa incep derularea proiectului ?
Multumesc .
SRL-D poate fi infiintat daca la data depunerii actelor la ONRC nu ati implinit varsta de 35 de ani conform art. 2 alin 1 lit a) din OUG 6 din 2011
[ link extern ]
Perioada de implementare este de 12 luni de la momentul semnarii contractului de finantare.
In planul de afaceri dvs trebuie sa planificati activitatile pe care le veti derula, iar in periuoada de implementare trebuie sa le respectati.
[ link extern ] /