Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract salariat decedat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract salariat decedat

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti la ce data trebuie sa operez in revisal incetarea contractului de munca a unui salariat care a decedat avand in vedere ca certificatul de deces nu il voi avea in ziua decesului ( pentru a opera la data incetarii contractului de munca ) ?
Multumesc
Data incetarii c.i.m. = data decesului

Data transmiterii REVISAL-ului = normal , trebuie sa fie data cand se prezinta o copie de pe certificatul de deces.