avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract salariat decedat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract salariat decedat

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti la ce data trebuie sa operez in revisal incetarea contractului de munca a unui salariat care a decedat avand in vedere ca certificatul de deces nu il voi avea in ziua decesului ( pentru a opera la data incetarii contractului de munca ) ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:18, 10 Martie 2014
Data incetarii c.i.m. = data decesului

Data transmiterii REVISAL-ului = normal , trebuie sa fie data cand se prezinta o copie de pe certificatul de deces.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetarea de drept a cim - decesul salariatului larisalaly larisalaly Buna ziua, Astazi am aflat ca un salariat a decedat. De luni nu a mai venit la serviciu iar astazi am primit vestea. Contractul de munca il incetez la ... (vezi toată discuția)
Incetare cim - deces YoAlle YoAlle Buna ziua, Avem urmatoarea situatie : Salariatul x a decedat in data de 16.05.2017 ( marti ) iar certificatul de deces l-am primit in data de ... (vezi toată discuția)
Deces salariat-data operare revisal Roxy1908 Roxy1908 Buna ziua, Am situatia in care un salariat a decedat cu data de 03.03.2015 dupa amiaza,eu am fost instiintata seara dupa terminarea programului. Salariatul ... (vezi toată discuția)