Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare

RCA incheiat azi la la EUROINS e valabil din punct de vedere legal?
valabilitatea nu este acelasi lucru cu bonitatea . societatea sus numita , este pe margine de rapa .
Este valabil in sensul ca daca va opreste politia sunteti in legalitate, insa daca produceti un accident aceasta este valabila din ziua urmatoare emiterii.
minione a scris:

valabilitatea nu este acelasi lucru cu bonitatea . societatea sus numita , este pe margine de rapa .

Intrebarea a fost alta, probabil ca daca ati fi fost specialist in acest domeniu ati fi remarcat !

Daca a fost incheiata astazi in mod normal intra in vigoare de maine.
Raspunsul il gasiti scris in propria polita (valabila din data.. in data...-ambele inclusive).Daca a fost emisa inainte de expirarea uneia anterioare, valabilitatea are continuitate neintrerupta.