Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Curs valutar folosit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Curs valutar folosit

Privind contabilitatea unei agentii de turism , in legatura cu facturile de euro cum se inregistreaza in contabilitate..la ce curs ca nu pot inregistra in euro in programul de contabilitate , trebuie inregistrata in lei suma din factura.Se face transformarea la cursul zilei in care este factura sau la cursul din ziua precedenta?Dc eu am o factura din 05.03.2014 inregistrez la cursul din 04.05.2014 sau 05.03.2014?La fel si facturile emise cand le inregistrez dc am o factura emisa 10.03.2014 la ce curs in lei la cel din 10.03.2014 sau 09.03.2014?
La cursul inscris pe factura.