Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Finantare nerambursabila pentru case ecologice
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Finantare nerambursabila pentru case ecologice

Pentru case ecologice se acorda finantare nerambursabila?Care sunt conditiile si procedura?In romania,in 2014,se poate sa construiesti o casa ecologica cu fonduri europene nerambursabile?In cat timp?
Din cate cunosc, nu exista fonduri pentru o astfel de activitate.Urmariti programele 2014-2020 sa vedeti daca va incadrati pe undeva.
Am intalnit multe cazuri in care oamenii cred ca daca adauga particula "ecologic" la ideea lor, cumva ar putea beneficia de un cadou, in conditiile in care cei carora, aparent, nu le-a venit ideea cu ecologic raman pe dinafara. Este o parere eronata.
Grigoroiu, utilizator