Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Facultatea de Drept recunoscuta in China?
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Facultatea de Drept recunoscuta in China?

Am terminat Facultatea de Drept si in prezent urmeaz cursului programului de master Drept European, dupa ce imi voi da disertatia vreau sa plec in China, Shanghai. Va rog imi puteti spune daca acolo as putea lucra in domeniul juridic? Ce as putea face in China cu studiile terminate in Romania?
Diplomele noastre sunt valabile in China numai regiunile administrative Hong Kong si Macao.
Multumesc. Ar putea cineva sa imi mai ofere si alte informatii?
Intrebati si la Ministerul Educaţiei Naţionale - Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor
Str. Spiru Haret, nr. 12, Sector 1, 010176 Bucureşti
E-mail : cnred@medu.edu.ro