avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Facultatea de Drept recunoscuta in China?
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Facultatea de Drept recunoscuta in China?

Am terminat Facultatea de Drept si in prezent urmeaz cursului programului de master Drept European, dupa ce imi voi da disertatia vreau sa plec in China, Shanghai. Va rog imi puteti spune daca acolo as putea lucra in domeniul juridic? Ce as putea face in China cu studiile terminate in Romania?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:44, 28 Martie 2014
Diplomele noastre sunt valabile in China numai regiunile administrative Hong Kong si Macao.
Multumesc. Ar putea cineva sa imi mai ofere si alte informatii?
Intrebati si la Ministerul Educaţiei Naţionale - Centrul Naţional de Recunoaştere şi Echivalare a Diplomelor
Str. Spiru Haret, nr. 12, Sector 1, 010176 Bucureşti
E-mail : cnred@medu.edu.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitate profesionala marimitis marimitis Buna ziua! In baza certificatuli de calificare profesionala primit inafara tarii eu pot sa activez pe teritorilul Romaniei? Multumesc. (vezi toată discuția)
Echivalare competente profesionale Georgianatgv Georgianatgv Bunaziua, As dori sa stiu ce institutie se ocupa cu echivalarea competentelor profesionale. Multumesc! (vezi toată discuția)
Diploma naturopatie franta sandra1987 sandra1987 Buna ziua, Incurand voi obtine diploma de Practician Naturopat in Franta. Din moment ce este o profesie nereglementata in Franta si in majoritatea tarilor ... (vezi toată discuția)