Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... 9 luni de la pronuntare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

9 luni de la pronuntare

Istanta s-a pronuntat pe 18 iunie 2013. Azi - 20 martie 2014 - primesc de la arhiva tribunalului acelasi raspuns: "hotararea nu s-a redactat". Mai exista astfel de situatii sau suntem noi niste exceptii ? Din cate stiu, conform regulamentului, hotararea Instantei ar fi trebuit redactata in termen de 30 de zile...:O
Asa este, conform art. 426 alin. 5 Cpc.
iulian1958 a scris:
Mai exista astfel de situatii sau suntem noi niste exceptii ?

Nu sunteți o excepție, aceasta este regula. Formulați o cerere de urgentare a redactării hotărârii.