Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozit forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozit forfetar

va rog ajutati-ma sa ma informez despre impozitul forfetar.Am o firma de constructii pe care,din lipsa de activitate doresc sa o suspend.Am cautat OUGcare reglementeaza impozitul forfetar dar...#-o
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 249 din 14 aprilie 2009. Iata continutul.
[ link extern ]
vornicu lumi a scris:

va rog ajutati-ma sa ma informez despre impozitul forfetar.Am o firma de constructii pe care,din lipsa de activitate doresc sa o suspend.Am cautat OUGcare reglementeaza impozitul forfetar dar...#-o

O puteti suspenda.Ar fi o solutie utila pt firma dvs.
Vedeti ca este cate ceva scris pe acest aspect.

avocat Claudiu Lascoschi
va multumesc,dar de ceva exceptii stiti?Daca suspend firma in perioada 01.05.2009-10.05.2009 mai platesc ceva?:(
vornicu lumi a scris:

va multumesc,dar de ceva exceptii stiti?Daca suspend firma in perioada 01.05.2009-10.05.2009 mai platesc ceva?:(

Suspendare pentru 10 zile???
Sigur ca platiti.
nu m-am exprimat corect.Daca suspend firma ,pentru o perioada de 3 ani,iar formalitatile de suspendare au loc intre01.05 si 10.05 2009,cit mai platesc si la ce se raporteaza ?(firma mea nu are activitate)va multumesc:">