avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozit forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozit forfetar

va rog ajutati-ma sa ma informez despre impozitul forfetar.Am o firma de constructii pe care,din lipsa de activitate doresc sa o suspend.Am cautat OUGcare reglementeaza impozitul forfetar dar...#-o
Cel mai recent răspuns: Ilie Stanica , Consultant fiscal 21:51, 27 Aprilie 2009
Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 şi reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, a fost publicată în Monitorul Oficial nr. 249 din 14 aprilie 2009. Iata continutul.
[ link extern ]
vornicu lumi a scris:

va rog ajutati-ma sa ma informez despre impozitul forfetar.Am o firma de constructii pe care,din lipsa de activitate doresc sa o suspend.Am cautat OUGcare reglementeaza impozitul forfetar dar...#-o


O puteti suspenda.Ar fi o solutie utila pt firma dvs.
Vedeti ca este cate ceva scris pe acest aspect.

avocat Claudiu Lascoschi
va multumesc,dar de ceva exceptii stiti?Daca suspend firma in perioada 01.05.2009-10.05.2009 mai platesc ceva?:(
vornicu lumi a scris:

va multumesc,dar de ceva exceptii stiti?Daca suspend firma in perioada 01.05.2009-10.05.2009 mai platesc ceva?:(


Suspendare pentru 10 zile???
Sigur ca platiti.
nu m-am exprimat corect.Daca suspend firma ,pentru o perioada de 3 ani,iar formalitatile de suspendare au loc intre01.05 si 10.05 2009,cit mai platesc si la ce se raporteaza ?(firma mea nu are activitate)va multumesc:">

Alte discuții în legătură

Bilant pentru firma suspendata Ileana567 Ileana567 Buna seara, Poate cineva sa-mi spuna daca se depune bilant pentru o firma suspendata? Multumesc. (vezi toată discuția)
Lamurire la impozit forfetar ContSters63174 ContSters63174 Daca firma mea nu a avut activitate de la infiintare si pana in prezent, ce ar trebui facut sa nu platesc impozit? Daca merg sa suspend activitatea la ORC si ... (vezi toată discuția)
Firma nou infiintata - fara inceput activitate AngelaSimina AngelaSimina Buna Seara, Am infiintat o firma (SRL asociat unic) de curand si la sfatul juristului de la ONRC nu am depus la dosarul de infiintare o declaratie pe proprie ... (vezi toată discuția)