avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta pentru Bucuresti - Popesti Leordeni
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta pentru Bucuresti - Popesti Leordeni

As dori sa ma lamuriti si pe mine daca un autoturism inmatriculat in Bucuresti intra in orasul Popesti Leordeni (care se afla pe sos. Oltenitei de-o parte si alta a soselei si este situat pana in linia de centura a Bucurestiului) are nenoie de ROVINIETA. Daca da, atunci care este baza legala?

Alte discuții în legătură

Amenda rovinieta dadica dadica Buna seara , Am si eu o intrebare . Daca eu stau in orasul Popesti Leordeni si lucrez in Bucuresti de ce trebuie sa platesc rovinieta? Stiam ca pana in ... (vezi toată discuția)
Cand trebuie sa detii rovinieta? bogdan2512 bogdan2512 BUNA ZIUA, Am primit in data de 25-03-2011 o instiintare de plata la un proces verbal de constatare ... (vezi toată discuția)
Documente de vechime in munca de la o firma care nu mai exista lucian1956 lucian1956 Buna seara, O persoana a lucrat cu mult timp in urma la o intreprindere de stat care nu mai exista. Persoana in cauza trebuie sa iasa la pensie si are ... (vezi toată discuția)