Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen 4619
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen 4619

Buna ziua
As vrea sa stiu mai detaliat la ce se refera codul 4619 -intermedieri in comertul cu produse diverse.
Ce activitati pot fi desfasurate cu acest cod pentru PFA ?
Multumesc.
Intermedierile se refera practic la cumpararea unor produse diverse si vanzarea lor, in baza unui contract de comision.
Pentru mai multe informatii mergeti la Registrul Comertului la un consultant.
In aceasta clasa sunt excluse celelalte activitati de intermediere prevazute expres de alte coduri CAEN si activitatile prevazute in codurile CAEN 462-469 si 4799. Rezulta ca orice activitate de intermediere ,ce nu este inclusa in aceste coduri CAEN si in altele exprese referitoate la intermendiere i.e.461,o puteti desfasura.