Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen

Buna ziua. Vreau sa caut clienti pentru diferite firme de servicii, dupa care sa ma ocup de relatia cu ei. C3e cod CAEN imi trebuie? Oare 4619 se refera si la intermedieri pentru servicii?
Multumesc
CAEN 4619 - Intermedieri in comertul cu produse diverse

Aceasta clasa exclude:
- comertul cu ridicata in nume propriu, vezi 462 la 469
- vanzari cu amanuntul facute de comisionari, vezi 4799

"Pe acest cod CAEN puteti intermedia orice tip de comert ( cu exceptiile aferente) intre vanzator si cumparator "
sursa : www.avocatnet.ro/content/for...
Buna ziua! Doresc sa desfasor o activitate de intermedieri auto pe un SRL. Cu ce cod CAEN pot sa facturez comisionul? 4619 ar fi ok?