avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala auto neplatita de asigurator
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala auto neplatita de asigurator

Buna ziua.
Tatal meu a avut un accident auto in urma caruia a decedat la aproximativ o luna dupa.
Pana sa decedeze am vandut masina implicata in accident, aceasta fiind dauna totala.
Acum dupa ce am facut succesiunea, si am trimis asiguratorului certificatul de mostenitor, acesta nu vrea sa plateasca deoarece sustine ca in acest certificat nu apare nici un bun mobil.
Care ar fi solutia.Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cabinete Asociate de Avocati , Avocat 13:26, 1 Aprilie 2014
Ar trebui sa va judecati cu societatea de asigurare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere auto certificat mostenitor Justin94 Justin94 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu informatii pentru urmatoarea situatie: cum radiez o masina al carei proprietar a decedat(tatal), iar in urma succesiunii ... (vezi toată discuția)
Radiere auto cu certificat mostenitor Justin94 Justin94 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu informatii pentru urmatoarea situatie: cum radiez o masina al carei proprietar a decedat(tatal), iar in urma succesiunii ... (vezi toată discuția)
Proprietar decedat, vanzare autoturism inger_parasit inger_parasit Buna ziua, Sotul meu a decedat in urma unui accident si masina accidentata era pe numele lui. Eu ca sotie supravietuitoare- mostenitoare, am facut ... (vezi toată discuția)