Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala auto neplatita de asigurator
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala auto neplatita de asigurator

Buna ziua.
Tatal meu a avut un accident auto in urma caruia a decedat la aproximativ o luna dupa.
Pana sa decedeze am vandut masina implicata in accident, aceasta fiind dauna totala.
Acum dupa ce am facut succesiunea, si am trimis asiguratorului certificatul de mostenitor, acesta nu vrea sa plateasca deoarece sustine ca in acest certificat nu apare nici un bun mobil.
Care ar fi solutia.Multumesc
Ar trebui sa va judecati cu societatea de asigurare.