Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bani in plus la pensie pentru AVC cu paralizie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bani in plus la pensie pentru AVC cu paralizie?

Buna ziua, bunica mea a facut un accident vascular cerebral cu paralizie pe partea stanga, in momentul de fata avand nevoie de ingrijitor permanent.Oare ar putea primi ceva in plus la pensie sau pentru ingrijitor plateste ceva statul? Daca da, v-as ruga sa-mi spuneti si care sunt procedurile de urmat! Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc!
Buna seara, dr specialist a facut un referat,medicul de familie ne-a dat o scrisoare medicala ca nu e transprtabila, de la prmarie s-a facut o ancheta sociala, apoi am mers cu actele la dgaspc.Acolo, tatalu meu i-au spus sa mergem cu bunica acolo!!!!!!!? ne-au programat in 16 mai si i-au spus ca are sanse slabe la pensie suplimentara. Cum pot sa ne cheme acolo cu un om imobilizat, cu sempareza, care nu se poate ridica nici macar in sezut,,,CRUNT! Ce e de facut pe mai departe? :(
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult!