avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie in dosar pentru greva spontana, rezultate ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie in dosar pentru greva spontana, rezultate proces

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce pot pati salariatii care au intrat in greva spontana, daca directorul i-a dat in judecata pentru asta si au fost citati de tribunal.
Sunt obligati sa semneze pentru primirea citatiei, mai ales ca le-a fost trimisa la servici?

Alte discuții în legătură

Neplata salarii si greva Alexander24 Alexander24 Buna seara, suntem aproximativ 150 de angajati. Nu ne-am primit salariile pe luna trecuta, avand o intarziere de 4 zile. Am decis sa ne prezentam la lucru, dar ... (vezi toată discuția)
Greva spontana compaq.compaq compaq.compaq La greva spontana au participat 600 lucratori. Administratia o declara greva ilegala. Pot fi trasi la raspundere lucratorii? (vezi toată discuția)
Conflict de munca/protest spontan vaspa vaspa conflict de munca/protest spontan Buna seara, In cazul in care o parte dintre salariatii unei unitati s-au adunat in curtea unitatii, pentru a discuta cu ... (vezi toată discuția)