Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Este obligatoriu ?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Este obligatoriu ?

Este obligatoriu sa ai carnetu de sanatate al cainelui(rottweiler) sau buletinu cand iesi intrun loc public sau la plimbare sau nu e necesare nici una din ele ?
nu.
cand cainele va fi cipat si politia locala va avea cititor, vor putea accesa aceste informatii la nevoie. deocamdata nu aveti obligatia sa va plimbati cu carnetul la dvs. il veti plimba in lesa cu botnita.