Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie de constructie

Buna ziua,
Doresc sa refac gardul inprejmuitor al casei din placi prefabricate din beton si nu stiu daca trebuie sau nu autorizatie de constructie.
Multumesc.
Da. trebuie autorizatie conform prevederilor Legii nr.50/1991 republicata