avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatie de constructie

Buna ziua,
Doresc sa refac gardul inprejmuitor al casei din placi prefabricate din beton si nu stiu daca trebuie sau nu autorizatie de constructie.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 15:16, 5 Aprilie 2014
Da. trebuie autorizatie conform prevederilor Legii nr.50/1991 republicata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructie din lemn fara autorizatie valente77 valente77 Buna ziua! am construit in prelungirea casei o terasa de 56mp ,din lemn ,cu acoperis si pe o placa din beton, fara autorizatie si proiect.As vrea sa stiu daca ... (vezi toată discuția)
Urbanism - inlocuire gard yagmur yagmur Modificarea unui gard in fața casei necesită autorizatii speciale de la primarie ?Mentionez ca vreau sa inlocuiesc gardul din plasa de sarma cu unul din ... (vezi toată discuția)
Autorizatie santuri pt. instalatia electrica in apartament? ddaas ddaas Buna ziua, Sunt proprietarul unui apartament intr-un bloc din 81 construit din placi prefabricate din beton armat. Acum apartamentul este in renovare ... (vezi toată discuția)