avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Mostenire si executare
Discuție deschisă în Executare silită

Mostenire si executare

O persoana fizica are o datorie catre o banca si este in executare silita .Primeste o mostenire (un apartament) prin decesul parintilor .Persoana este unic mostenitor
Este obligata sa faca succesiunea ?
Banca , unde are datoria , are dreptul sa atace mostenirea ?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !
Cel mai recent răspuns: aikidoro , utilizator 08:37, 15 Aprilie 2014
Salut, pai c am da Dar cu conditia sa AFLE ,daca nu se dezbate succesiunea c am NU are de unde AFLA .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenirea unei locuinte cand ai datorii la banci vyctoras vyctoras Buna ziua ! As avea si eu o intrebare.....daca sunt dator la 2 banci si am credite restante( fiind bagat in baza de date ca si rau platnic) , daca la decesul ... (vezi toată discuția)
Titlu executoriu anaf - persoana decedata val-c val-c Buna ziua, O persoana fizica care a fost organizata ca PFA, decedata in anul 2021, a primit in luna iulie 2022 o somatie si un titlu executoriu de la ANAF ... (vezi toată discuția)
Renuntare la mostenire dupa dezbaterea succesiunii cristibelciu cristibelciu Hristos a inviat ! Avem urmatoarea speta: tatal decedat in 2005,ramas un apartament, mama si 2 copii. Se dezbate mostenirea pentru toti 3 imediat dupa deces. ... (vezi toată discuția)