Forum Discuţii juridice Executare silită Mostenire si executare
Discuție deschisă în Executare silită

Mostenire si executare

O persoana fizica are o datorie catre o banca si este in executare silita .Primeste o mostenire (un apartament) prin decesul parintilor .Persoana este unic mostenitor
Este obligata sa faca succesiunea ?
Banca , unde are datoria , are dreptul sa atace mostenirea ?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri !
Salut, pai c am da Dar cu conditia sa AFLE ,daca nu se dezbate succesiunea c am NU are de unde AFLA .