Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Am o problema mare,pe data de 30.01.2023 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Am o problema mare,pe data de 30.01.2023 am trimis ...

Bună ziua!
Am o problema mare,pe data de 30.01.2023 am trimis modificarea salariului in Revisal,
pe data de 31.01,modificarea functiei,dar am gresit data la care produce efecte,in loc de 01.02,am pus 01.01.
Am dat corectie,dar acum apare in Revisal
01.01-31.01 cu funcția și salariul nou
01.02 tot cu funcția și salariul nou.
Cum corectez ca să apară intre 01.01-31.01 cu funcția veche și salariul nou și cu data de 01.02 cu funcția nou?
Va multumesc frumos!
Cred ca apare in raportul per salariat asa ceva , nu in extrasul REVISAL.
Da,in raport salariat.
Dar cum procedez sa fie corect?
Unde pot sa vad un extras Revisal?
in extras-ul REVISAL de la ITM nu se vad modificarile
Pe raport salariat nu apare bine,nu știu acum dacă e corect modificarea,pana atunci n-as vrea sa trimit corecția din nou la Revisal.
N-ar trebui sa apare corect și în raport salariat?
Va multumesc!
Cu raportul per salariat au fost mereu probleme ... ce conteaza este extrasul REVISAL si adeverinta de vechime.

În cazul în care se observă faptul că o informație, indiferent de tip, din „Raportul per salariat” nu este afișată așa cum ar dori utilizatorul aplicației, va fi necesar ca acesta să verifice în aplicația Revisal secțiunea „Istoric contract” din meniul „Contracte”; dacă se constată că informațiile din „Istoric contract” sunt introduse corect, va fi necesar ca „Raportul per salariat” să fie generat şi apoi exportat într-unul dintre formatele (Word, Excel sau PDF) puse la dispoziție de aplicația Revisal, iar apoi să fie corectat manual cu informațiile care sunt afișate în „Istoric contract”. În cazul în care şi în „Istoric contract” se constată că informaţia / informaţiile este / sunt eronată / eronate, este necesară corectarea acesteia / acestora prin funcţionalitatea Contracte >Operatii contract >Corectie şi, ulterior, să se verifice conţinutul Raportului per salariat.
( pag.11 din Răspunsuri la situații frecvente ce pot apărea în timpul utilizării aplicației Revisal, sau a portalului online REGES , [ link extern ] )