Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare act vanzare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare act vanzare casa

In anul 2001 mama mea (ramanand vaduva iar eu fiind unicul copil i-am cedat dreptul de mostenire ) a vandut un apartament in sectorul 3 Bucuresti.Nu am mai gasit actul de vanzare dupa decesul acesteia in 2006. Unde ma pot adresa pentru a recupera o copie dupa acel act si ce fel de documente am nevoie pt. a intra in posesia copiei.
Incercati la carte funciara. Solicitati certificat de informare al imobilului respectiv si vedeti cine este noul proprietar. Apoi luati legatura cu acesta.