avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 140 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Contract comodat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Contract comodat

Pentru a folosi o masina pe Intreprindere Individuala este valabil Contractul de comodat intre parti fara a merge la notar?
Daca am acest contract mai poate politia sa ridice talonul ca nu este masina pe firma?
Contractul de comodat intre parti este valabil fara legalizare notariala . Poate fi incheiat la un avocat .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte iesire din tara cu autoturismul tatalui geotibi geotibi Buna ziua, Intentionez sa ies cu autoturismul tatalui in afara tarii (autoturismul este luat prin credit NU leasing, deci el apare ca proprietar pe cartea ... (vezi toată discuția)
Contractul de comodat auto pentru r. moldova trebuie încheiat neapărat în fața unui notar sau poate fi și neautentificat? Georgiana Alexii Georgiana Alexii Un contract de comodat trebuie incheiat neaparat in fata unui notar sau poate fi incheiat si acasa? De exmplu: masina e pe numele mamei, am sa o folosesc eu ... (vezi toată discuția)
Procura auto pentru bulgaria! Vicktoras Vicktoras Doresc sa plec in concediu cu masina socrului meu in Bulgaria. Imi este necesara procura? Cat costa? (vezi toată discuția)