Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?

buna ziua anul in iulie 2013 mi-am facut PFA (am accesat fondurile europene pe apicultura mas 112) , mentionez ca nu am facut nici o vanzare doar achizitiile din proiect. Intrebarea mea este ce declaratii trebuie sa fac si cand/ va multumesc
Un PFA trebuie sa depuna urmatoarele declaratii: D220, D200, D600, D392B.
Veti gasi instructiuni de completare la fiecare dintre acestea, precum si termenele la care trebuie depuse. Studiati si Ordinul Preşedintelui Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală nr. 3883/2013 – pentru modificarea OPANAF nr. 52/2012 pentru aprobarea modelului şi conţinutului unor formulare prevăzute la Titlul III din Legea nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificările ulterioare – publicat in Monitorul Oficial nr. 2/06.01.2014