avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 294 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?

buna ziua anul in iulie 2013 mi-am facut PFA (am accesat fondurile europene pe apicultura mas 112) , mentionez ca nu am facut nici o vanzare doar achizitiile din proiect. Intrebarea mea este ce declaratii trebuie sa fac si cand/ va multumesc
Cel mai recent răspuns: PFA SANDU ADRIANA , Consultant managementul calitatii 15:53, 26 Aprilie 2014
Un PFA trebuie sa depuna urmatoarele declaratii: D220, D200, D600, D392B.
Veti gasi instructiuni de completare la fiecare dintre acestea, precum si termenele la care trebuie depuse. Studiati si Ordinul Preşedintelui Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală nr. 3883/2013 – pentru modificarea OPANAF nr. 52/2012 pentru aprobarea modelului şi conţinutului unor formulare prevăzute la Titlul III din Legea nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificările ulterioare – publicat in Monitorul Oficial nr. 2/06.01.2014

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa declarații d220, d600 nedepuse la timp GhitaB27 GhitaB27 Bună dimineața! Sunt PFA din octombrie 2013. Nu am plătit contabil și se pare că singur nu mi-a ieșit deloc bine. Am aflat de pe ... (vezi toată discuția)
Declaratii pentru pfa maria61 maria61 buna ziua. am un pfa infiintat in 2011 pt servicii de cazare in sistem real. as dori sa stiu ce declaratii se depun la fisc pentrul anul 2014 si care sunt ... (vezi toată discuția)
Termen d220 ardei2011 ardei2011 Am un PFA infiintat in luna mai 2012. Conform instructiunilor D220, ‐ contribuabilii care, în anul anterior, au realizat pierderi şi cei care, au ... (vezi toată discuția)