Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul brut arhivar bugetari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul brut arhivar bugetari

Buna ziua!
As dori daca stie sa ma lamureasca cineva cat ar fi salariul brut pt un post de arhivar TP I, cu studii medii, 5 ani vechime, la bugetari (Consiliu Judetean).
M-am tot uitat in grila de salarizare am gasit un coeficient de 1,65 pt vechimea de 5 ani, sa inteleg ca acest coeficient se inmulteste cu salariul minim = salariul brut?
Alta intrebare ar fi la aceasta functie nu mai ai alte trepte de promovare? adica stai la acelasi salariu pana la pensie (exeptie legile care se vor adopta pe parcursul anilor). Multumesc!
Postul este de personal contractual. Deci sa inteleg ca incadrarea mea este la nivelul unor functii similare din aceasta institutie(in functie de studii si vechime) Dar bugetarii nu au o lege de salarizare?, institutiile bugetare stabilesc cum vor un barem de salarizare?