Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Incadrare gresita a obiectului dosarului la ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Incadrare gresita a obiectului dosarului la registratura instantei

Buna ziua

Am depus o actiune - ordonanta de plata cf. Titlului lX NCPC, art.1013-1024 din legea 134/2010, dar grefiera mi-a inregistrat-o ca ordonanta de plata - OUG 119/2007 / art 1013 CPC s.u.
Este cazul sa cer modificarea obiectului dosarului ?

Multumesc

PS. este o suma sub 10.000 lei si ma reprezint singur( nu am vrut sa merg pe cerere de valoare redusa ).
Daca in actiune este concret si corect precizat temeiul legal,completul de judecata va dispune daca solutioneaza sau declina competenta in favoarea altui complet de judecata
Multumesc.