Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Transport international cu TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Transport international cu TVA?

Agent economic roman,inreg in scopuri de tva efectueaza transport marfa Ukraina -Bulgaria si factureaza acest transport nu armatorului ci unui agent , pers.juridica romana inreg scop de tva. Serviciile de transport facturate sunt purtatoare de tva?
Multumiri anticipate!
da, locul prestarii RO ( unde este sediul agentului)