avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Achizitie imobil
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Achizitie imobil

Buna ziua

In cazul achizitiei unui imobil in valoare de 500.000 euro ,va rog sa imi spuneti care ar fi taxele care trebuiesc achitate de catre cumparator (atat persoana fizica cat si juridica )-daca se poate procentual sau valoric la ce sume se ridica .(inclusive impozitul annual la primarie )

Multumesc
O zi frumoasa

Alte discuții în legătură

Costuri vanzare-cumparare imobil olivianus olivianus Buna ziua, Cand o proprietate imobiliara este vanduta /cumparata as dori sa stiu, la ce tip de cheltuieli tre sa se astepte cumparatorul pe de-o parte, dar ... (vezi toată discuția)
Cumpararea-vanzarea unui autoturism gina1973 gina1973 Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti si mie cat ar reveni de plata TVA-ul si impozitul in cazul cumpararii unui autoturism de la o persoana fizica cu suma de 40 000 ... (vezi toată discuția)
Taxe succesiune Naty_5 Naty_5 Buna Ziua , Am si eu ointrebare , tatal meu a decedat in martie 2009, iar eu as vrea sa renuntla partea mea in favoarea mamei mele, imi opate spune cineva ... (vezi toată discuția)