Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pastrare documente
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pastrare documente

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti care este perioada de pastrare a documentelor financiare(chitantiere,liste de inventariere,dispozitii de plata/incasare,deconturi,ordine de deplasare,extrase de cont,jurnale de contabilitate ,etc) si tehnice(caiet de procese verbale a sedintelor,diverse liste intocmite in anumite situatii altele decat financiare,etc.) intr-o institutie cu 2 angajati, ce legi trebuie sa consult in acest sens?
Va multumesc.

OMFP nr.3512/2008, prevede termenul de păstrare al documentelor financiar contabile