Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel sau alta cale de atac
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel sau alta cale de atac

Buna ziua,
am depus o cerere de chemare in judecata in prima instanta in acest caz, unde am cerut retragerea din calitatea de asociat si administrator, dar cand mi-a venit sentinta, aceasta vorbeste doar de calitatea de asociat si nimic de calitatea de administrator, cu toate ca se mentioneaza ca am solicitat admiterea actiunii pentru calitatea de asociat si administrator la hotararea finala se hotaraste doar retragerea asociatului dar nimic de calitatea de administrator, in cazul acesta trebuie sa fac apel sau alta cale de atac ma refer Indreptare materiala etc?
va multumesc!
manuelasimona, utilizator
Formulati cerere de completarea dispozitivului sentintei .
Multumesc mult de raspuns, o alta intrebare ar fi daca poate instanta sa constate demisia administratorului sau precum cazul acesta renuntarea din calitatea de administrator deoarece nu este administrator cu carte de munca, la dosar au fost depuse scrisorile in care reclamantul a cerut intrunirea pentru demisia sa din calitatea de administrator,

Va multumesc!
manuelasimona, utilizator