Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Subventie la angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Subventie la angajare

Buna! Sotul meu (27 ani) este administrator la o firma dar nu este angajat cu carte de munca. In 2012 a terminat masterul si nu si-a bagat actele de somaj. Intrebarea mea este: daca se angajeaza poate beneficia de vreo subventie ca tanar absolvent sau a trecut prea mult timp de la finalizarea studiilor?
Va multumesc!
Nu se mai poate beneficia de nicio subventie.

Art. 83 din Legea nr.76/2002 prevede :
......
(3)Abrogat.
(4) Absolvenţii pot fi încadraţi în condiţiile art. 80, o singură dată pentru fiecare formă de învăţământ, în termen de 12 luni de la data absolvirii studiilor.
Multumesc!