Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... justificare majorare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

justificare majorare salariu

Buna ziua
apelez si eu la ajutorul dvs intr-o privinta.
Sotul meu (si cu mine) vrem sa luam un credit de la Alpha bank. toate bune si frumoase, doar ca sotul este angajat la firma al carei administrator/asociat unic este. evident, firma este mica, 4 angajati.
in urma cu 3 luni sotul si-a marit salariul, fapt ce apare pe adeverintele de salariu, iar acum banca imi cere un document "justificativ"cum ca de ce dintr-o data i-a crescut salariul omului.

lasand la o parte faptul ca mi se pare aberanta o asemenea doleanta, totusi, are cineva un model/o formulare care sa sune cat de cat rezonabil?

va multumesc
Paula_Haiura, utilizator
imi spui te rog cum ai rezolvat??