avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Folosire program contabil
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Folosire program contabil

Buna ziua.
Am o firma de transport si as vrea sa ma ajutati sa imi spuneti cum sa introduc in programul Saga facturile de transport prestate de firma.
Mentionez ca facturile le fac intr-un facturier.
Cel mai recent răspuns: Elis Ismail , Contabil 20:00, 16 Mai 2014
Buna ziua!
Factura de prestari servicii emisa de dvs. se introduce la "iesiri".(in programul saga-operatii-iesiri-adauga-factura).
Ultima modificare: Vineri, 16 Mai 2014
Elis Ismail, Contabil
OK.
Si daca am si o factura de vanzare seminte.
Stiu cum sa o fac,ma refer la faptul ca intai ii fac intrarea si apoi iesirea dar nu stiu cum sa o fac in Saga mai exact unde sa intru.Nu am mai lucrat in Saga...
Depinde cum au intrat semintele in gestiune, ca marfa sau productie.
Programul Saga are un manual de utilizare. (ajutor-manual de utilizare).
Incercati pe forumul lor.
Ultima modificare: Vineri, 16 Mai 2014
Elis Ismail, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program de emitere bonuri fiscale si facturi gabriela.camelia gabriela.camelia Buna ziua! Reprezint o firma nou-infiintata neplatitoare de TVA in domeniul xerox/vanzare papetarie,etc. Mi-am cumparat casa de marcat Succes M7 care nu are ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am o nelamurire,..un srl neplatitor de tva la infiintare,devine ... andreea_lazar andreea_lazar Buna ziua. Am o nelamurire,..un srl neplatitor de tva la infiintare,devine la 01.09.2022 platitor de tva prin depasire.Magazinul s a inchis, iar cu data de ... (vezi toată discuția)
Saga anairam_unid anairam_unid ce program de contabilitate imi recomandati, as vrea un program in care sa fac notele contabile?saga vi se pare ok pt cineva care vrea sa tina contabilitate ... (vezi toată discuția)