Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Folosire program contabil
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Folosire program contabil

Buna ziua.
Am o firma de transport si as vrea sa ma ajutati sa imi spuneti cum sa introduc in programul Saga facturile de transport prestate de firma.
Mentionez ca facturile le fac intr-un facturier.
Buna ziua!
Factura de prestari servicii emisa de dvs. se introduce la "iesiri".(in programul saga-operatii-iesiri-adauga-factura).
Elis Ismail, Contabil
OK.
Si daca am si o factura de vanzare seminte.
Stiu cum sa o fac,ma refer la faptul ca intai ii fac intrarea si apoi iesirea dar nu stiu cum sa o fac in Saga mai exact unde sa intru.Nu am mai lucrat in Saga...
Depinde cum au intrat semintele in gestiune, ca marfa sau productie.
Programul Saga are un manual de utilizare. (ajutor-manual de utilizare).
Incercati pe forumul lor.
Elis Ismail, Contabil