Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Luare de mita- plangere?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Luare de mita- plangere?

Buna ziua!
Tocmai ce amm fost condamnat cu suspendare pentru luare de mita 50 lei, fara nicio proba concreta,dar nu asta e oful meu. Oful meu ,este ca nu a fost intocmit de DNA,Parchet niciun dosar de dare de mita,nici macar cu AN,pentru ca nu au existat martori,nu exista mituitorul....speta de rasul curcilor.
Intrebarea mea este: Pot face plangere impotriva celor care mi-au intocmit dosarul? Eu zic ca pentru faptul ca nu au inregistrat si instrumentat darea de mita este un abuz,favorizare(chiar daca mituitorul este AN) si neindeplinirea atributiunilor de serviciu?
Multumesc ,anticipat !
nonsensuri, utilizator
Chiar nu poate nimeni sa-mi raspunda si mie?