Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... procedura prealabila insolventei?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

procedura prealabila insolventei?

Buna ziua,
poate cineva care este procedura prealabila insolventei?, trebuie sa fac un proiect la facultate numit: proceduri prealabile si mandatul ad-hoc, daca poate cineva sa-mi dea indicatii cum ar fii bibliografie, lege, orice, va multumesc!
Legea 85 /2006 - insolventei
Regulamentul CE 1346/2000 - privind procedurile de insolventa
Legea 637/2002 - raporturile de dr.international privat in domeniul insolventei
Legea 381 / 2009 - concordatul preventiv si mandatul ad-hoc
OUG 46 / 2013 - insolventa u.a.t.
Multumesc!