Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Rectificarea unui cuvant redactat gresit al unei ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Rectificarea unui cuvant redactat gresit al unei asociatii

Buna ziua

Am o intrebare legata de rectificarea unui cuvand care la infintarea asociatiei a fost scris gresit.
Ce trebuie facut? Se poate modifica usor ? sau trebuie luata toata procedura de la capat. Nu este vorba decat de doua litere scrise gresit intr un cuvant. in rest tot numele asociatiei ramane intact.

Multumesc
Stima
Buna ziua,
Daca acea gresala apartine instantei sau persoanei care v-a redactat actele atunci solicitati o indreptare de eroare materiala.
Daca acel nume a fost solictat de dumneavoastra in momentul rezervarii nu mai aveti nimic de facut decat sa solicitati modificarea numelui asociatiei.