Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Baza calcul concediu prenatal pt timp partial si timp ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Baza calcul concediu prenatal pt timp partial si timp normal

Buna ziua,
sunt in urmatoarea situatie
- din dec. 2012 pana in luna august 2014 sunt in concediu ingrijire copil si primesc o indemnizatie lunara de 1.200 lei
- din august 2014 intru in concediu de risc maternal si apoi in concediu prenatal urmand sa nasc la inceputul lunii decembrie 2014
- sunt angajata pe 2 societati: una cu 8 ore/zi unde am functia de baza, si alta cu 1 ora/zi.
As dori sa stiu care va fi baza de calcul in cazul celor 2 societati, a concediilor medicale avand in vedere ca in ultimele 6 luni am avut indemnizatia de 1.200 lei. Daca sunt angajata cu timp partial de 1 ora/zi baza se va calcula ca si la societatea unde am contract cu 8 ore/zi?
Va multumesc.
se va calcula separat pe fiecare societate, folosind aceeasi metoda de calcul.