Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN

Buna ziua, doresc sa imi deschid un magazin de jucarii si pe langa acestea as mai vrea sa comercializez : papuci din plastic Disney , sepci si palariute Disney, rucsac si genti Disney, ochelari de soare Disney ( toate cu licenta). Pe langa codul
CAEN : 4765 , ce alte coduri mai trebuie ? Va multumesc .
4642. Insa ar fi recomandat ca prin Actul Constitutiv sa includeti initiat o varietate cat mai mare de coduri CAEN secundare din Sectiunea G Diviziunea 45, 46,47, din CAEN Rev.2, pentru ca atunci cand veti dori sa includeti un cod sa nu mai platiti diverse taxe la ReCom pentru fiecare actualizare a actului constitutiv sau a Statutului societatii. Succes!
Multumesc mult.