Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Greseala in sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Greseala in sentinta

Buna ziua,
In sentinta civila de divort s-a gresit numele. Cum pot rectifica greseala?
Aveti un model de indreptare a greselii?
Va multumesc
Cerere de indreptare eroare materiala.

Domnule Preşedinte,

Subsemnatul_, în calitate de_(reclamant sau, după caz, pârât, intervenient, apelant, recurent, contestator, revizuient, intimat) în dosarul nr. _/ al acestei instanţe, soluţionat prin _(sentinţa civilă sau, după caz, decizia civilă) nr. / vă rog să dispuneţi

Îndreptarea erorilor materiale

strecurate în această hotărâre, constând în _

Motivele cererii sunt următoarele:

Motivele de fapt :_

Temeiul de drept : îmi întemeiez cererea pe dispoziţiile art. 281 C. proc. civ.

Semnătura,

Domnului Preşedinte al Judecătoriei/Tribunalului/Curţii de Apel/Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie _

formultai cerere de intreptare eroare materila. se va acodra un termen si daca nu sunteti citat nu este necesar sa va prezentati