avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare spor toxicitate meseria zugrav
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare spor toxicitate meseria zugrav

Buna ziua. As dori sa stiu daca exista un temei legal pentru acordarea unui spor de toxicitate unui muncitor incadrat pe post de zugrav tinand. Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:45, 27 Mai 2014
Temeiul legal il constituie : c.i.m., reg.intern al angajatorului sau ccm aplicabil acestuia.

Nu exista act normativ care sa prevada asa ceva pentru sectorul privat.
Ultima modificare: Marți, 27 Mai 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontarea navetei pt.o distanta mai mare de 80 de km cri_secret_ina cri_secret_ina Buna ziua! As dori sa stiu daca se deconteaza naveta daca locul de munca este la o distanta mai mare de 80 de km de la domiciliu. Daca da,atunci ce lege ... (vezi toată discuția)
Al 13-lea salariu ContSters221478 ContSters221478 AS DORI SA STIU DACA EXISTA VREO LEGE CONFORM CAREIA SE ACORDA AL 13-LEA SALARIU,AFERENT ANULUI 2010 (vezi toată discuția)
Facultate = spor la salariu ? goguxxl goguxxl Daca o persoana a terminat facultatea si este angajata in sectorul privat pe post de muncitor ar trebui sa beneficieze cumva de vreun spor sau bonificatie in ... (vezi toată discuția)