Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare spor toxicitate meseria zugrav
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare spor toxicitate meseria zugrav

Buna ziua. As dori sa stiu daca exista un temei legal pentru acordarea unui spor de toxicitate unui muncitor incadrat pe post de zugrav tinand. Multumesc anticipat!
Temeiul legal il constituie : c.i.m., reg.intern al angajatorului sau ccm aplicabil acestuia.

Nu exista act normativ care sa prevada asa ceva pentru sectorul privat.
Cornel Vasile, Consilier juridic