Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen sala de fitness
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen sala de fitness

Buna ziua ,

pentru o sala de fitness care doreste sa inceapa si comertul cu bauturi racoritoare apa si batoane ce cod caen trebuie adaugat ?
Puteti adauga codul CAEN 4799 Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Aceasta clasa include:
-comertul cu amanuntul al oricarui tip de produs, in orice mod care nu este inclus in clasele precedente:
= prin vanzari directe sau prin intermediul comis-voiajorilor
= prin intermediul automatelor de vandut produse etc.
-comertul direct cu combustibil (ulei pentru incalzit, lemne de foc etc.), livrate la domiciliul clientilor -activitati de licitatii desfasurate in afara caselor de licitatii (cu amanuntul)
-comertul cu amanuntul prin comisionari (in afara magazinelor)
Multumesc frumos pentru raspuns