Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SC apartinand unui minor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SC apartinand unui minor

Buna ziua!

Sunt minor (16 ani) si vreau sa-mi deschid propria societate comerciala. Cum pot infiinta aceasta SC fiind minor? Activitatea SC va include si elevii din liceul in care invat.
Pot infiinta aceasta societate cu ajutorul liceului sau al parintilor? Cum se procedeaza?

Va multumesc anticipat!
Nu se poate.