Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu inspector principal grad profesional I
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu inspector principal grad profesional I

Buna ziua

Imi puteti spune care este salariul unui inspector principal grad profesional I- serviciu impozite si taxe, pentru o persoana cu studii superioare economice, 9 ani vechime in munca, dar care nu a mai lucrat ca functionar public.?

Va multumesc
Va intra in grila de salarizare ca functionar public debutant.
Salariul variaza in functiei de nivelul institutiei.
Nu poate avea salariul unui functionar public debutant .