avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu inspector principal grad profesional I
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu inspector principal grad profesional I

Buna ziua

Imi puteti spune care este salariul unui inspector principal grad profesional I- serviciu impozite si taxe, pentru o persoana cu studii superioare economice, 9 ani vechime in munca, dar care nu a mai lucrat ca functionar public.?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: aleko27 , utilizator 09:11, 17 Iunie 2014
Va intra in grila de salarizare ca functionar public debutant.
Salariul variaza in functiei de nivelul institutiei.
Nu poate avea salariul unui functionar public debutant .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare temporara in functie de conducere recs recs Buna ziua, am o nelamurire cu privire la salarizarea functionarului public numit prin promovare temporara in functie de conducere. Concret: daca un ... (vezi toată discuția)
Promovare pe studii superioare alehandraa alehandraa Buna ziua. Sunt referent cu studii medii din anul 2001 intr-o institutie publica,personal contractual cu casa, in anul 2010 am absolvit Facultatea de ... (vezi toată discuția)
Salarizare functionar contractual 2012 Calin82 Calin82 Sunt nou angajata intr-o primarie ,iar nemultumirea mea consta in salar 530ron net .Am absolvit o Facultate de 4 ani la zi, cu diploma de licenta si apoi din ... (vezi toată discuția)