Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... OUG 37/2009
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

OUG 37/2009

buna ziua,
as dori sa stiu daca oug 37 a fost atacata la curtea constitutionala si care este numarul dosarului CCR?
pin, utilizator
Curtea Constitutionala, cu unanimitate de voturi, a constatat ca legea este neconstitutionala, sub aspectul incalcarii principiului constitutional al bicameralismului Parlamentului Romaniei.

www.avocatnet.ro/content/art...
CCR s-a pronuntat a solutionat, in cadrul controlului anterior promulgarii legii, sesizarea asupra neconstitutionalitatii Legii pt modif si complet L 188/1999.....si nu asupra OUG 37/2009...act normativ care este in vigoare si produce efecte juridice