Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... pot beneficia de indemnizatie de handicap pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

pot beneficia de indemnizatie de handicap pentru diabet zaharat tip 2?

am diabet tip 2 fac insulina de 4 ori pe zi de 2 tipuri humalog si lantus si am o pensie de invaliditate gradul 2 pentru urmatoarele boli;; cardiopatie ischemica angina pectorala si hipertensiune arteriala
Numai comisia medicala de expertiza persoane cu handicaop este autorizata si competenta sa analizeze documentele medicale sa coroboreze sau sa solicite investigatii suplimentare pentru clarificare stadiu afectiune,functie de care in final va dispune admiterea sau respingerea cererii de eliberare decizie/certificat de incadrare in grad de handicap