Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă mă încadreze în pensie de Handicap?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă mă încadreze în pensie de Handicap?

Bună sunt în pensie de invaliditate gr 1 cu mai multe boli cronice cu astm bronșic, cardiacă ,insuficiență respiratorie cronică BPOC stadiul 4 ,Diabet tip 2,insulinotratat,angină pectorală de efort ,ICC niha 3,cardiopatie cronică ischemică,hepatită b,cu coloana ,spondiloză,artistă și fac tratament de la psihiatrie de ce nu beneficiez de pensie de Handicap și sunt și cu oxigeoterapie acasă , și încă alte boli etc
Buna ziua,
Comisia de expertiza de la nivelul Casei de pensii ce v-a spus?
Sunati la aceasta comisie si discutati cu dumnealor.
Aveti adresa si numarul de telefon, in functie de judetul in care locuiti, in link-ul de mai jos
[ link extern ] /
Ionut.ion, utilizator