Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonusuri salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonusuri salariale

Buna ziua,
Firma doreste mai nou acordarea unor bonusuri/adaosuri salariale, care nu sunt lunare, nu este o suma fixa, niciun procent (cand doresc asociatii vor acorda o prima/bonus).
Cum se acorda? Trebuie sa fac act aditional, si daca fac ce trec in actul aditional daca nu am un anumit cuantum?
Daca nu fac in baza a ce plateste departamentul de contabilitate salariul, fac o decizie interna si o transmit contabilitatii?
Aceste modificari se trec in Revisal?
Va multumesc,
Daca nu sunt acordate lunar, atunci mai bine se emite o decizie interna prin care se acorda acel bonus salariatilor.

In REVISAL, se introduc sporurile mentonate in c.i.m.